0

21 czerwca – Referendum w sprawie odkrywki Dęby Szlacheckie

JUŻ W NIEDZIELĘ!

Pamiętaj! Przyjdź!
Zabierz mamę, tatę, babcię, dziadka i sąsiadów!
Lokalne będą czynne od 7:00 do 21:00.
Twój głos jest ważny – niezależnie co na nim zaznaczysz!

REFERENDUM 21 CZERWCA!

Radni gminy Babiak przegłosowali referendum w sprawie odkrywki Dęby Szlacheckie. 21 czerwca 2015 wszyscy możemy oddać głos ZA albo PRZECIW odkrywce. To jedyna taka szansa. Nie zmarnujmy jej, przyjdźmy na referendum i oddajmy głos!

Referendum będzie ważne i wiążące dla urzędów, które wydają zgody na uruchomienie kopalni, jeśli za jedną z opcji padnie co najmniej 50% głosów.
Jeśli powiemy tak – urzędy nie mogą nam odmówić tego dobra;). Jeśli powiemy nie – urzędy nie mogą postąpić wbrew naszej woli. Czasem urzędnicy próbują zignorować lub obejść referenda lokalne, ale z marnym skutkiem. Praktyka dowodzi, że głos mieszkańców jest ważniejszy, niż wola inwestorów i jak dotąd w żadnej gminie, w której wynik referendum był negatywny, kopalnia nie powstała.

Ważne: W referendum nie ma miejsca na dyskusję ani negocjacje. Pytanie jest proste, a odpowiedź jednoznaczna: TAK lub NIE dla kopalni w naszej gminie. Dlatego zanim zagłosujecie, dowiedzcie się, jakie będą konsekwencje powstania kopalni dla Was, konkretnie, dla Waszych domów i Waszych rodzin. Pomyślcie o tym, ile dostaniecie odszkodowania / ile kopalnia zapłaci za Wasz dobytek i czy na pewno jesteście w stanie za te pieniądze zacząć życie od nowa, w innym miejscu. Zastanówcie się, jak sąsiedztwo kopalni wpłynie na Wasze życie, na Wasze gospodarstwa i Wasze firmy. Pomyślcie, co zostanie dla Waszych dzieci, gdy już kopalnia odejdzie za te 20-25 lat.

Do zobaczenia przy urnach!

 

 

Starsze wpisy:

12.05.2015: Uchwała o referendum w Gminie Babiak na sesji 22 maja!
Już za 10 dni dowiemy się, czy radni zdecydują się na referendum Trzymajmy kciuki!

Informacja o planowanej sesji:
http://www.babiak.org.pl/vi-sesja-rady-gminy-babiak/#more-1785

26.03.2015: Podpisy zebrane! Wniosek o referendum złożony.
Udało się zebrać 880 podpisów – to niemało, biorąc pod uwagę bardzo krótki czas i malutkie grono zbieraczy.
Teraz czekamy, aż Rada Gminy zadecyduje o referendum. Czy Radni wysłuchają głosu mieszkańców? Liczymy na to, że tak. A jeśli nie, to z pewnością podejmiemy dalsze kroki, bo nie pozwolimy na ignorowanie nas przez małą grupkę kurczowo trzymającą się stołków.

16.03.2015: Zbiórka podpisów pod referendum zakończona! Trwa liczenie. W najbliższych dniach na tej stronie zamieszczę informację o wynikach zbiórki.

Do 15 marca 2015 trwa zbieranie podpisów pod inicjatywą obywatelską dla referendum w sprawie odkrywki węgla brunatnego Dęby Szlacheckie w gminie Babiak.
Trzeba zebrać 660 podpisów, aby inicjatywa odniosła sukces.
Każdy, kto chce złożyć swój podpis, może zgłosić się do organizatora, albo pobrać listę (załączony skan), podpisać i odnieść pod wskazany adres.
Referendum odbędzie się w dniu wyborów prezydenckich.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *