1

Uwagi do Planu zagospodarowania Wielkopolski 2020+

Do 12 października trwają konsultacje społeczne nowego planu zagospodarowania Wielkopolski. W projekcie dokumentu „planowane” odkrywki węgla brunatnego Dęby Szlacheckie, Ościsłowo i Piaski (!!!) figurują jako inwestycje celu publicznego – czyli takie, którym Województwo ani lokalne samorządy nie mogą się sprzeciwić!

Jeśli nowy Plan wejdzie w życie, to zagwarantuje nam zakazy zabudowy, stagnację gospodarczą, ucieczkę młodych, skansen. Przez kolejne 20 lat będziemy karmieni bajkami o brunatnym pyle, ale nie będzie nowych odkrywek! Wszystko to w imię „strategicznej dla Wielkopolski branży”, która już nie jest strategiczna dla nikogo i czeka ją szybki upadek!

W czerwcu 2015 mieszkańcy gminy Babiak jasno powiedzieli, co myślą o planowanej odkrywce Dęby Szlacheckie. Od tamtego czasu walczą o to, aby ich głos został uszanowany, bo urzędnikom i politykom wygodniej myśleć o górnikach z Konina, niż o większości społeczeństwa, którą w naszym regionie stanowią rolnicy i mieszkańcy wsi.

Powiedzmy im, że Wielkopolska Wschodnia nie jest górniczym monolitem! Nie gódźmy się na to, żeby nasz region był traktowany jako Wielopolska B!

 

Piszmy uwagi na konsultacje i wysyłajmy na adres:

Wielkopolskie Biuro Planowania Przestrzennego, al. Niepodległości 18, 61-713 Poznań

lub email:
sekretariat@wbpp.poznan.pl

 

Termin: do 12.10.2018 godz. 15:00 !

 

Poniżej wstawiamy uwagi do PZPWW 2020+ do wykorzystania – można wysłać wszystkie lub niektóre, dowolnie przerobić, lub napisać własne:

 

Uwagi do projektu PZPWW 2020+www.docx

Uwagi do projektu PZPWW 2020+www.pdf

One Comment

  1. do godziny 15 mozna bylo sie zapoznawac, uwagi skladamy do godziny 24 – decyduje data stempla pocztowego lub wyslania maila

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *